İddaa Sistem 3 Nedir-Nasıl Oynanır-Hesaplanır?

İddaa aramalarında sistem 3 oldukça fazla kazandırdığı düşünüldüğü için merak uyandıran ve kuponlarda sık sık görülen bir oyun türü olmaya başladı. Kupon demek ne denli doğru artık bilemiyoruz ama sonuç ne olursa olsun amaç kazanmak olduğu çok açık. Bu yüzden de hangi sistem türü kazandırıyor insanlar muhakkak buna yöneliyor. O kadar çok sistem çeşidi var ki inanın hangisini oynayacağımızı şaşırır olduk. Bakalım sistem 3 için neler söylenebilir hep birlikte kısa kısa bahsetmiş olalım.

   1000 TL Bonus    
   1000 TL Bonus    
   1000 TL Bonus    
   2000 TL Bonus    
   5000 TL Bonus    
   2500 TL Bonus    
   2000 TL Bonus    
   2500 TL Bonus    
   1200 TL Bonus    
   1100 TL Bonus    
   1000 TL Bonus    
   1365 TL Bonus    
   1000 TL Bonus    
   1000 TL Bonus    
   1000 TL Bonus    

sistem 3, sistem 3 nedir, sistem 3 nasıl oynanır, sistem 3 hesaplama, sistem 3 kaç maç tutmalı, sistem 3 kaç para, iddaa sistem 3

Nedir?

Aslında giriş kısmında anlattık bunu ama yine de söylemiş olalım, kupona yazılan maçların üçerli şekilde kazandıracağı düşünülerek işaretleme yapılan kuponda oynanış tarzıdır. Yani iddaada kupondaki tahminlerinizin en az kaç maç tutmalı sorusunu da düşündüğümüzde bankosuz şekilde en az 3 tanesini tutturmanız gerektiği sistem çeşididir diyebiliriz. Ayrıca genel anlamda düşünecek olursak iddaa sistem oyunlarının illa ki en az tutması gereken bir maç sayısı olduğu da aşikardır.

Nasıl Oynanır?

 • Kupona diyelim ki 5 maç seçtiniz, hepsini kodlarıyla birlikte işaretleyeceksiniz.
 • Ardından tahmin kısmına maçın nasıl biteceğini ön gördüğünüz tahmin işaretlemesini yapacaksınız.
 • Sonrasında ise kuponun en alt kısmına yakın sistem işaretleme alanını göreceksiniz.
 • Buradan rakamla “3” olanı karalamanız, seçmeniz gerekiyor.
 • Eğer misli oynacaksanız yani kupondaki kazancın katlanmasını istiyorsanız “Misli” kısmından çarpan işaretlemesini de yapmış olmalısınız.

Ne Kadar Tutar? Kaç Para?

Bu kupon aslında oynanılan maç sayısına göre değişmektedir. Örneklendirerek açıklamasını yapalım hemen;

 • Eğer 4 maç oynayıp sistem 3 oynarsanız 4 TL,
 • 5 maç oynanırsa 10 TL,
 • 6 maç içeriyorsa 20 TL,
 • 7 maç varsa 35 TL ödenmelidir.

Bu şekilde arta arta devam eden bir ücretlendirme olacak illa ki. Sonuçta yazılan maçların sayısı artıyor. Maçlar fazla olunca da müsabakaların tuttuktan sonraki hesaplama kombinasyonları da fazlalaşıyor ister istemez.

Nasıl Hesaplanır?

Eğer hesaplama kısmı ile alakalı olarak kafa karışıklıklarınız varsa yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. Kaç maç yaptınız, kaç maç tuttu, oranları ile birlikte yorum atabilirsiniz. Hesaplama hakkında da kısaca bilgilendirmesini yapalım. Diyelim ki 5 maç yaptınız ve 4 tanesi tuttu.

Maçların her birini A – B – C – D olarak adlandıralım.

 • A*B*C=
 • A*B*D=
 • B*C*D=
 • A*C*D=

Üstteki gibi bir hesaplama formülü uyguluyoruz. Sonra çıkan sonuçların hepsini topluyoruz. Kaç para ikramiye kazandığımızı da böylelikle öğrenmiş oluyoruz. Bu hesaplama banko oynamamışsanız böyle yapılıyor, eğer banko varsa o zaman hesaplama daha farklı bir hal alacak. Umuyoruz ki güzel bir konu içeriği olmuştur, herkese bol şanslar dileriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

CLOSE
CLOSE